شتابدهنده فلامینگو توسط وزیر علوم افتتاح شد

راه اندازی اولین شتابدهنده جامع علوم انسانی

شتابدهنده فلامینگو توسط آقای دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر، مراسم بهره برداری از پروژه‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی صبح امروز با حضور آقای دکتر منصور غلامی وزیر علوم، انجام شد.

در این مراسم شتابدهنده فلامینگو به عنوان اولین شتابدهنده جامع علوم انسانی کشور به صورت آنلاین افتتاح شد.

آقای محمود گودرزی وزیر سابق ورزش، و جمعی از مسئولان دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این آیین حضور داشتند. در این مراسم وزیر علوم ساختمان‌های شماره ۲ مرکز علوم شناختی دانشگاه علامه، پژوهشکده مطالعات و سیاستگذاری اجتماعی، پژوهشگاه تحول علوم انسانی و پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات را افتتاح کرد.

شتابدهنده علوم انسانی

ماموریت شتابدهنده

مأموریت شتابدهنده فلامینگو شتاب بخشیدن به توسعه‌‏دهندگان و استارتاپ‌های حوزه علوم انسانی اعم از حقوقی، مدیریتی، روانشناسی، جامعه شناسی و… با تخصیص منابع مالی و مشاورههای تخصصی است. به‌طوری‌که با اعتبار‌سنجی ایده‌ها، ایده‌هایی که توانایی تبدیل‌شدن به یک استارت‌آپ را دارند، انتخاب می‌کند و با سرمایه‏‌گذاری اولیه بر روی ایده، استارت‌آپ را تحت پوشش و حمایت خود درمی‎‏آورد و در مسیر شکل‌گیری کسب‌وکار، آموزش و خدمات لازم را ارائه خواهد داد و همچنین در ادامه مسیر را برای رشد و جذب سرمایه تیم‌ها مهیا خواهد کرد.

 

این شتابدهنده همچنین با راه اندازی بخش استودیوی استارتاپی، از افراد دارای انگیزه و پشتکار که تیم و ایده‌ی تثبیت شده ای ندارند، دعوت به همکاری میکند. در بخش استارتاپ استودیو، افراد متخصص و تازه کار در زمینه های حقوقی، مدیریت، روانشناسی، جامعه شناسی، برنامه نویسی، طراحی و تولید محتوا می‌توانند رزومه خود را برای شروع همکاری در این بخش ارسال کنند، در این قسمت ایده پردازی و تیم سازی توسط تیم مدیریتی شتابدهنده انجام میشود و سپس در ادامه سایر حمایتهای مذکور قابل انجام خواهد بود.

 

حوزه منابع انسانی موضوع مهمی در توسعه و پیشرفت کشور است. این موضوع بارها در مطالعات و پژوهشهای محققین اثبات شده و در سخنان مسئولان کشور به آن پرداخته شده است. موضوعات مهمی از جمله مهاجرت نخبگان و تفاوت بین نسلها این اهمیت را دو چندان می‌کند. این مجموعه با در اختیار داشتن شبکه ای گسترده از متخصصین، نخبگان و اساتید دانشگاهی و همچنین دپارتمانهای همکار در زمینه مسائل حقوقی، ارزشگذاری و مدیریتی میتواند همراهی مناسب برای توسعه توانمندی های سرمایه های انسانی کشور باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *